Seminarium Cuccio

Hej wszystkim :) Dziś nieco inaczej niż zwykle, bo przygotowałam relację z seminarium marki Cuccio, w którym miałam okazję uczestniczyć w pierwszą niedzielę listopada. Pokaz odbył się pod Białymstokiem i poza historią firmy, dotyczył przede wszystkim tematu stylizacji paznokci. Jeśli macie ochotę dziś trochę więcej poczytać, zapraszam do dalszej części posta :)


Seminarium rozpoczęło się przedstawieniem historii, początków firmy i jej niespodziewanego rowoju. Prowadzącymi byli główni szkoleniowcy Cuccio, czyli Steven Rhys Wells i Stuart Dickinson, którzy promując markę, jeżdżą po całym świecie z pokazami tego typu. Powiem szczerze, że z Cuccio znam się bardzo któtko, bo dopiero od października
i z tego powodu miło było dowiedzieć się o firmie czegoś tak z zza kulis. Przedstawienie historii odbyło się w dwóch językach, jak zresztą i cała reszta pokazu. Przemiły tłumacz przekładał wszystko skrupulatnie z angielskiego na polski, także nie było żadnego problemu z komunikacją. Śmieję się, że było to seminarium 2 w 1, bo obcowania z językiem obcym nigdy za wiele. Ale przechodząc do głównej części pokazu, odpowiedzialny był za nią przesympatyczny Steven. Związany jest on z marką Cuccio 5 lat, a stylizacją paznokci zajmuje się raptem 2 lata dłużej. Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem precyzji i dokładności jaką zaprezentował Steven. Niezwykła perfekcyjność, gdzie wszystko musi być idealne, na tip top, spowodowała, że czas trwania seminarium przedłużył się o godzinę. Z tego powodu wywnioskować można, że metody stylizacji zaprezentowane uczestnikom były typowo pokazowe. Przez około 5 godzin powstały raptem 4 paznokcie, także to chyba mówi samo za siebie.
Pokaz obejmował kwestie metody żelowej w połączeniu z hybrydą. Zaprezentowano nam najnowszy żel T3 Galarretta, który jak sama nazwa wskazuje jest bardzo gęsty, przez co nie spływa z paznokcia. Zademonstrowano nam, jak należy go nakładać na płytkę oraz jak starannie przygotować paznokieć przed jego aplikacją. Poznaliśmy też magiczny proszek, który idealnie ułatwia tworzenie stylizacji 3d oraz metody postępowania z nim. Dodatkowo mogliśmy zapoznać się z najnowszymi kolorami hybryd, które właśnie wkraczają na polski rynek oraz upolować coś dla siebie
w wyznaczonym do tego miejscu.


Po zakończeniu pokazu wszyscy oblegli prowadzącego, żeby zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. W końcu rzadko spotyka się tak zdolnych i cenionych ludzi w paznokciowej branży. W tym momencie muszę wspomnieć, że prace Stevena zdobywają liczne nagrody, zajmują pierwsze strony gazet na całym świecie, a okładki, które robi uznawane są za najlepsze! Przyznajcie, że to na prawdę robi wrażenie i sama możliwość poobcowania choć chwili z osobą od której można się na prawdę wiele nauczyć daje satysfakcję. A jakby tego było mało, każda uczestniczka seminarium otrzymała torbę kosmetycznych niespodzianek. W mojej, znalazłam miniaturki hybryd i produkty mające przygotować płytkę pazokcia do jej aplkacji, wspaniałe masełko do ciała, żel 3T i proszek do tworzenia stylizacji w 3d. Przyznajcie, że to miła niespodzianka :)


Mam nadzieję, że dotrwaliście do końca :) Jeśli tak, koniecznie dsjcie znać, czy znacie się z marką Cuccio. Chętnie poznam Wasze opinie na jej temat.

Pozdrawiam, Martyna

7 komentarzy :

 1. Musiało być super, aczkolwiek ja się aż tak pazurkami nie zajmuję i nie interesuję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto zawsze usłyszeć coś o czym może wcześniej nie wiedzieliśmy, a co może wnieść coś nowego do naszej pracy :)

   Usuń
 2. Ale zazdroszczę udziału :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Oj fajne. Tylko ktoś musi się odważyć być moim króliczkiem doświadczalnym :D

   Usuń
 4. Pięknie zrobił te paznokcie :) super pokaz, bardzo ciekawy temat połączenie żeli z hybrydą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Dość ciekawe pojęcie i sama technika łączenia . A pazurki owszem, wyszły mu genialnie. Szkoda tylko, że na zdjęciu nie widać 3d tak jak wyglądało w rzeczywistości.

   Usuń

Moderowanie komentarzy jest włączone dla postów starszych niż 7 dni.

Komentarze zawierające jakikolwiek link będą usuwane.

Prawdziwe piękno © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka